Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Imitacja tobiasza

  Imitacja tobiasza

  Tym razem coś na morską troć, sea bassa i inne drapieżniki, nie tylko słonowodne, ponieważ kolorystyka jest dosyć uniwersalna. Tobiasz to ulubiony pokarm wielu gatunków i warto mieć jego imitację podczas wyprawy na Bałtyk czy też łowiąc u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.

 • Pupa chruścika

  Pupa chruścika

  Imitacja larwy przeobrażającego się chruścika tzw. pupy, której tułów został wykonany z ciekawego materiału, który wręcz został stworzony do tych imitacji - jest to Natural Latex marki Veniard.

 • Klinkhammer

  Klinkhammer

  Klinkhammer to popularny i skuteczny emerger, którego wymyślił w latach 80-tych holender Hans van Klinken. Jego celem było imitowanie imitacji wyrajających się chruścików i właśnie teraz, bo to jest okres chruścika sprawdza się wyśmienicie.

 • Czarny Woolly Bugger

  Czarny Woolly Bugger

  Pstrągowy klasyk w wersji z pomarańczową główką oraz błyszczącym tułowiem, który powinien się znajdować w pudełku każdego muszkarza.

   

 • Larwa jętki

  Larwa jętki

  Larwa jętki wykonana z ciekawych semi realistycznych materiałów serbskiej marki Hemingway's, które można stosować na kilka sposobów. Jeden z nich prezentuję poniżej, a o innych metodach przy okazji innych wzorów.

 • Mikro jig

  Mikro nimfa jig

  Mikro nimfka wykonana na najmniejszym na rynku jigowym haczyku w rozmiarze 20. Klasyczna kombinacja kolorów z srebrną główką wolframową oraz holograficznym akcentem zawsze mi się sprawdzała.

 • Kiełż

  Kiełż

  Kiełż został wykonany z miksu dubbingów, po pierwsze z dubbingu Polar Dub marki Hareline, który to posiada interesującą strukturę tzn. jest lekko transparentny, gdy jest mokry oraz odrobiny świetnego kiełżowego dubbingu - Sow Scud marki Wapsi.

 • Chruścik Hair Caddis

  Chruścik Hair Caddis

  100% sierściuch wzorowany na klasycznym Elk Hair Caddis, od którego różni się brakiem jeżynki na tułowiu, którą pominąłem ze względu na zastosowanie dubbingu z wiewiórki.

 • Komarek - mikro muszka

  Komarek - mikro muszka

  Każdy z nas spotkał się nad wodą w szczególności późną jesienią czy w okresie zimowym, kiedy to coś tam zbierają, a nie za bardzo widać co to lata. Z reguły są to ciemne mikro muszki potocznie nazywane sieczką.

 • Nimfa Copper John

  Copper John v.

  Copper John to prosta, skuteczna i dzięki temu niezwykle popularna nimfa, w szczególności za oceanem acz nie tylko. Ten stosunkowo młody wzór, bo lata 90-tą trzeba za takie uznać doczekał się wielu modyfikacji, tutaj od oryginału różni się tylko pochewką oraz dodałem klej UV.

   

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl