Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • mucha na szczupaka

  Mucha na szczupaka

  Mucha to nie tylko pstrąg czy lipień, ale również szczupak, który świetnie reaguje na duże streamery. Od zeszłego roku szczupakowe wzory wykonuję głównie z świetnie pracującej w wodzie sierści owcy islandzkiej.

 • Angora leech (pijawka)

  Angora leech (pijawka)

  Pijawka do wykonania której został wykorzystany ciekawy dubbing Angora Goat. Właśnie przy tym wzorze chciałem wam pokazać, jak można wykorzystać do wykonywania much elektryczny młynek do kawy.

 • Nimfa chruścika

  Larwa chruścika

  Skuteczna nimfa, którą można wykonywać w wielu wielkościach i kolorach od kremu, oliwki, zieleni, brąz poprzez inne kolory.

 • Quillówka

  Nimfka, której tułów jest wykonany z ogolonego tułowia z oczka pawia tzw. quill. W celu przygotowania takiego promienia trzeba ogolić go np. gumką lub skalpelem i w ten sposób powstaje dwukolorowy promień.

 • Mylar zonker

  Mylar zonker

  Mylar to ciekawy materiał dający jak żaden inny bardzo realistyczny wygląd tułowia. Mam do tego materiału lekki sentyment, ponieważ pierwszego wymiarowego w życiu pstrąga, który miał lekko powyżej 30cm złowiłem na streamerka, którego tułów był wykonany z tego materiału.

 • Sieczka sucha mucha

  Sieczka

  Malutka sucha muszka potocznie zwana sieczką, bardzo prosta w wykonaniu oraz niezwykle skuteczna jesienią, w okresie zimowym i nie tylko.

 • Muddler Matuka

  Muddler Matuka

  Streamer sprawdzony na największych wiślanych pstrągach. Połączenie skrzydełka matuki (niezbyt popularnego rodzaju streamerów, acz szkoda, bo osobiście lubię na nie łowić) oraz główki muddlera.

 • Imitacja pijawki

  Fluo B.H. Black Leech (pijawka)

  Imitacja pijawki bardzo skuteczna podczas połowów pstrągów przez cały sezon. Od początku sezonu, aż do późnej wiosny to jest moja podstawowa przynęta, natomiast w miarę opadania wody warto ją używać w chwilach jej zmętnienia. Często stosuję ją jako skoczka podczas połowu na streamera.

 • Antron Pupa imitacja chruścika

  Antron Pupa

  Ciekawa i nietrudna w wykonaniu imitacja wychodzącego chruścika. Warto wykonać tułów w kilku odcieniach; biały, czarny, pomarańcz i żółty to podstawa. Po zmoczeniu wygląda bardzo realistycznie.

 • Brązka

  Brązka - najpopularniejsza polska nimfa

  Bezsprzecznie brązka to najpopularniejsza nimfa w pudełkach polskich muszkarzy. Wykonywana w wielu wariacjach (różne kolory kołnierzyków, z jeżynką i bez, dodatkowe pochewki itd.). Swoją popularność zawdzięcza swojej skuteczności, dlatego warto ją mieć w wielu rozmiarach i rodzajach.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl