Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Brązka

  Brązka - najpopularniejsza polska nimfa

  Bezsprzecznie brązka to najpopularniejsza nimfa w pudełkach polskich muszkarzy. Wykonywana w wielu wariacjach (różne kolory kołnierzyków, z jeżynką i bez, dodatkowe pochewki itd.). Swoją popularność zawdzięcza swojej skuteczności, dlatego warto ją mieć w wielu rozmiarach i rodzajach.

 • Popielatka CdC

  Popielatka CdC

  Podstawowa sucha muszka w moim pudełku, bardzo prosta w wykonaniu, także jej zawiązanie nie będzie stanowiło problemu dla początkującego. Wykonuję ją od nr 12 do 16-tki, a czasami nawet i niżej.

 • Jętka

  Jętka

  Podstawowa sucha muszka w moim pudełku. Mimo iż kolorystycznie nie jest to oliwka to właśnie w okresie jej wylotu jest bardzo skuteczna. Sprawdzone na Wiśle, Brennicy i Sole.

 • Zajączek

  Jedna z najprostszych w wykonaniu nimf, z którą bez problemu poradzi sobie nawet początkujący fly tyer. Wzór bardzo popularny na południu Polski, a do którego mam wielki osobisty sentyment, gdyż był to jeden z pierwszych wzorów nimf, które sam wykonałem, a na który złowiłem setki wiślanych pstrągów.

 • Zonker

  Mój bezsprzecznie ulubiony streamer, na którego bardzo często łowię. Oczywiście warto mieć w pudełku kilka wersji kolorystycznych, z różnymi kolorami tułowia.

 • kiełż na lipienia

  Kiełż na lipienia

  Pomarańczowy lipieniowy kiełżyk. Prosty w wykonaniu, a najważniejsze, że sprawdzony na kilku naszych południowych rzekach jak: Dunajec, Soła, czy Koszarawa. Ze względu na brak ołowiu stosuję go tylko na skoczka.

 • Brązka Cactus

  Jedna z moich wariacji popularnej brązki, co najważniejsze sprawdzona głównie podczas połowów pstrągów, ale w mniejszych rozmiarach okazała się dobra i na lipienie. Świetna na lekko "kopniętej" wodzie.

 • Okoniowy puchowczyk

  Okoniowy puchowczyk

  Sprawdzony wzór puchowczyka na okonie, które to bardzo dobrze reagują na sztuczne muszki. Polecam spróbować, bo mucha to nie tylko pstrągi i lipienie.

 • Hot Orange - mucha na tęczki

  Bardzo skuteczna muszka na świeżo wpuszczone pstrągi, w szczególności na tęczaki. Wykonana na bazie czeskiego chenilla firmy Sybai. Warto wykonać również w innych kolorach jak: róż, czarny, perłowy. Najważniejszy tutaj jest materiał na tułowiu, między pomarańczowymi promieniami chenilla znajdują się bardzo ładnie iskrzące perłowe promienie.

 • Streamerek marabou

  Prosty i szybki w wykonaniu streamerek, który można wykonywać na dużych hakach i stosować do połowu np. troci lub w mniejszych rozmiarach na pstrągi i inne drapieżniki.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl