Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Imitacja pijawki

  Fluo B.H. Black Leech (pijawka)

  Imitacja pijawki bardzo skuteczna podczas połowów pstrągów przez cały sezon. Od początku sezonu, aż do późnej wiosny to jest moja podstawowa przynęta, natomiast w miarę opadania wody warto ją używać w chwilach jej zmętnienia. Często stosuję ją jako skoczka podczas połowu na streamera.

 • Antron Pupa imitacja chruścika

  Antron Pupa

  Ciekawa i nietrudna w wykonaniu imitacja wychodzącego chruścika. Warto wykonać tułów w kilku odcieniach; biały, czarny, pomarańcz i żółty to podstawa. Po zmoczeniu wygląda bardzo realistycznie.

 • Brązka

  Brązka - najpopularniejsza polska nimfa

  Bezsprzecznie brązka to najpopularniejsza nimfa w pudełkach polskich muszkarzy. Wykonywana w wielu wariacjach (różne kolory kołnierzyków, z jeżynką i bez, dodatkowe pochewki itd.). Swoją popularność zawdzięcza swojej skuteczności, dlatego warto ją mieć w wielu rozmiarach i rodzajach.

 • Popielatka CdC

  Popielatka CdC

  Podstawowa sucha muszka w moim pudełku, bardzo prosta w wykonaniu, także jej zawiązanie nie będzie stanowiło problemu dla początkującego. Wykonuję ją od nr 12 do 16-tki, a czasami nawet i niżej.

 • Jętka

  Jętka

  Podstawowa sucha muszka w moim pudełku. Mimo iż kolorystycznie nie jest to oliwka to właśnie w okresie jej wylotu jest bardzo skuteczna. Sprawdzone na Wiśle, Brennicy i Sole.

 • Zajączek

  Jedna z najprostszych w wykonaniu nimf, z którą bez problemu poradzi sobie nawet początkujący fly tyer. Wzór bardzo popularny na południu Polski, a do którego mam wielki osobisty sentyment, gdyż był to jeden z pierwszych wzorów nimf, które sam wykonałem, a na który złowiłem setki wiślanych pstrągów.

 • Zonker

  Mój bezsprzecznie ulubiony streamer, na którego bardzo często łowię. Oczywiście warto mieć w pudełku kilka wersji kolorystycznych, z różnymi kolorami tułowia.

 • kiełż na lipienia

  Kiełż na lipienia

  Pomarańczowy lipieniowy kiełżyk. Prosty w wykonaniu, a najważniejsze, że sprawdzony na kilku naszych południowych rzekach jak: Dunajec, Soła, czy Koszarawa. Ze względu na brak ołowiu stosuję go tylko na skoczka.

 • Brązka Cactus

  Jedna z moich wariacji popularnej brązki, co najważniejsze sprawdzona głównie podczas połowów pstrągów, ale w mniejszych rozmiarach okazała się dobra i na lipienie. Świetna na lekko "kopniętej" wodzie.

 • Okoniowy puchowczyk

  Okoniowy puchowczyk

  Sprawdzony wzór puchowczyka na okonie, które to bardzo dobrze reagują na sztuczne muszki. Polecam spróbować, bo mucha to nie tylko pstrągi i lipienie.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl