Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Nimfa Copper John

  Copper John v.

  Copper John to prosta, skuteczna i dzięki temu niezwykle popularna nimfa, w szczególności za oceanem acz nie tylko. Ten stosunkowo młody wzór, bo lata 90-tą trzeba za takie uznać doczekał się wielu modyfikacji, tutaj od oryginału różni się tylko pochewką oraz dodałem klej UV.

   

 • Black & Grizzly Snatcher

  Black & Grizzly Snatcher

  Snatcher to bardzo skuteczna jeziorowa mucha, którą warto stosować podczas powierzchniowego żerowania pstrągów. Tego typu wzóry wykonuje się na haczyku zakrzywionym o kiełżowo/pupowym profilu, a znakiem rozpoznawalnym jest jeżynka na tułówiu.

 • Złoto-oliwkowy buzzer

  Złoto-oliwkowy buzzer

  Kolejny jeziorowy buzzerek przygotowany na potrzeby kolejnych wyjazdów na czeskie łowiska. Do wykonania tej muchy użyłem dwa nowe na naszym rynku i ciekawe materiały tj. cienką nić/lametę Micro Glint rodem w Wielkiej Brytanii oraz czerwoną wersję popularnego kleju UV marki Loon.

 • Nimfa Catgut

  Nimfa Catgut

  Nimfka wykonana z poszukiwanego materiału tj. catguta. Właśnie na ten wzór w ostatni dzień sezonu pstrągowego złowiłem kilka pstrągów na pobliskiej mi rzeczce.

 • Surf Candy

  Surf Candy v.

  Surf Candy to klasyczna morska mucha znana od kilkudziesięciu lat, która jest bajecznie prosta w wykonaniu. Pierwowzór został wykonany przez Boba Popovics z sierści z ogona jelenia oraz żywicy epoksy do połowu lufarów (bluefish).

 • Krewetka UV

  Krewetka UV Hot

  Kolory UV, a tym samym muchy wykonane z takich materiałów są bardzo dobrze widziane przez ryby, na pewno zaliczają się do nich pstrągi i lipienie - to wiem z własnego doświadczenia.

 • Black Booby

  Black Booby

  Booby to kolejny rodzaj jeziorowych much, których charakterystyczną cechą są pływające oczy wykonane z okrągłej pianki. Prosty wzór, a skuteczny.

 • Daddy Long Legs

  Daddy Long Legs

  Kolejny jeziorowy wzór, który ma za zadanie imitowanie owadów z rodziny komarnic, które końcem lata oraz początkiem jesieni bywają często pokarmem pstrągów oraz innych jeziorowych gatunków.

 • Hot jig

  Hot jig

  Nimfy jig z główkami w kolorze metalicznego różu są niezwykle popularne w pudełkach wielu muszkarzy, z kadrowiczami na czele. Ten kolor coś w sobie ma i sprawdza się nie tylko w nimfach, ale i innego rodzaju muchach (prezentowany przeze mnie 2011-11-11 jeziorowy puchowczyk Pink & White Killer ).

 • Sucha CdC

  Sucha CdC z syntetycznego quilla

  Sucha mucha w kolorze, który chyba większość muszkarzy posiada w swoim pudełku. Tułów w tym wzorze wykonałem z nowego na rynku materiału marki Hareline - Synthetic Quill Body Wrap.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl