Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Daddy Long Legs

  Daddy Long Legs

  Kolejny jeziorowy wzór, który ma za zadanie imitowanie owadów z rodziny komarnic, które końcem lata oraz początkiem jesieni bywają często pokarmem pstrągów oraz innych jeziorowych gatunków.

 • Hot jig

  Hot jig

  Nimfy jig z główkami w kolorze metalicznego różu są niezwykle popularne w pudełkach wielu muszkarzy, z kadrowiczami na czele. Ten kolor coś w sobie ma i sprawdza się nie tylko w nimfach, ale i innego rodzaju muchach (prezentowany przeze mnie 2011-11-11 jeziorowy puchowczyk Pink & White Killer ).

 • Sucha CdC

  Sucha CdC z syntetycznego quilla

  Sucha mucha w kolorze, który chyba większość muszkarzy posiada w swoim pudełku. Tułów w tym wzorze wykonałem z nowego na rynku materiału marki Hareline - Synthetic Quill Body Wrap.

 • Viva mokra mucha

  Viva

  Nie wiem, dlaczego dopiero teraz pokazuję tą jedną z moich podstawowych mokrych much, którą z powodzeniem używam od długich lat. Jest skuteczna nie tylko na wiosenne rzeczne pstrągi, ale również świetnie sprawdza się w czasie wszelkich stanów lekko przybrudzonej wody czy wieczornych wylotów chruścików.

 • Baitfish streamer

  Wiosna to dla mnie czas streamera i mokrej muchy. Właśnie na tą porę zrobiłem streamera, w którym połączyłem materiały syntetyczne i naturalne jako wykończenie.

 • Pijawka Ice Bugger

  Pijawka Ice Bugger

  Tym razem coś z myślą o wiosennych pstrągach, na które z powodzeniem od lat stosuję czarne pijawki (na skoczku, głównie jako dodatek do ślajzura) i różne ich modyfikacje.

 • Mucha tubowa Black&Orange Turbo

  Mucha tubowa Black&Orange Turbo

  Tym razem zrobiłem coś innego, bo na rurkach, czyli muchę tubową w chyba dwóch najpopularniejszych łososiowych kolorach: pomarańczowym i czarnym.

 • Royal Coachman

  Royal Coachman

  Royal Coachman to klasyczna mokra mucha znana od lat, która jest nie tylko efektowana, ale co najważniejsze efertywna. Sprawdza się podczas połowu pstrągów, kleni, w mniejszych rozmiarach lipieni, ale i innych gatunków.

 • Neck Ring Nymph

  Neck Ring Nymph

  Jakiś czas temu otrzymałem ciekawy nowy produkt, który miałem okazję testować, a rezultatem tego jest m.in. ta nimfka. Nowością tą są pierścienie Ring Neck, które umieszcza się za główką nimfy i mają one za zadanie dodatkowe obciążenie nimfy i dodanie nowego reflexu w kolorze innym niż główka.

 • Rusty Emerger

  Rusty Emerger

  Tego typu muchy uwielbiam od lat, proste w wykonaniu i bardzo skuteczne, gdy prowadzimy je pod powierzchnią (podobnie jak mokrą muchę - moja ulubiona metoda).

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl