Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Black&Orange Blob

  Black&Orange Blob

  Niezwykle prosta w wykonaniu mucha oraz dwa podstawowe materiały, a wynik to świetna muchę na jeziorowe tęczaki.

 • Nimfa brązka (włoszka)

  Brązka (włoszka)

  Niezwykle skuteczna brązka, która jest bezsprzecznie najczęściej używaną przeze mnie nimfą w okresie ostatnich 2 czy 3 lat. Świetnie sprawdza się na trąconej, jak i czystej wodzie.

 • Mucha na morską troć

  Bornholm Shrimp

  Tym razem coś prostego do połowu bałtyckich troci, które są łowione przez coraz większą ilość wędkarzy na naszym wybrzeżu oraz innych łowiskach np. wyspie Bornholm. Mucha ta została zapożyczona spośród sprawdzonych skandynawskich wzorów, gdzie jest polecana na zimowy okres połowu.

 • Jętka majowa

  Jętka majowa z tułowiem typu extended body

  Imitacja jętki majowej z tułowiem wykonanym z pianki popularnie z angielskiego nazywanym extended body. Tego typu tułowie stosuje się głównie w większych imitacjach jętek majowych, imitacjach ważek czy koników polnych.

 • Pearl Minnow - imitacja narybka

  Pearl Minnow

  Pearl Minnow to imitacja narybku, w której zastosowany dwa główne materiały: sztuczne włosy na ogonek oraz perłowy mylar na tułów. Tego typu imitacja sprawdzi się podczas połowu wszelkich drapieżników polujących na drobny narybek od pstrągów, poprzez klenie czy jazie, bolenie, a na morskiej troci kończąc.

 • Lead Wing Coachman

  Lead Wing Coachman

  Lead Wing Coachman to nic innego jak klasyczna mokra mucha Coachman tylko wykonana z ciemniejszymi skrzydełkami. Mucha ta przyniosła mi wielokrotnie pstrągi, klenie, jelce, a nawet lipienie. Na te ostatnie warto mieć coś na mniejszych haczyku.

 • Pink & White Killer - mucha na tęczaki

  Pink & White Killer

  Bajecznie prosta w wykonaniu, a przy tym niezwykle skuteczna mucha na tęczaki. Podczas ostatniego późno jesiennego wyjazdu na czeską Skaliczkę dała mi połowę w pośród wszystkich złowionych przeze mnie pstrągów.

 • Czech Nymph

  Czech Nymph

  Czech Nymph, czyli nimfa wykonana wg stylu naszych południowych sąsiadów. Charakteryzuje się wąskim profilem, często kilkukolorowym tułowiem oraz pochewką. Bardzo skuteczne wzowy na pstrągi i lipienie.

 • The Fireman - szczupakowa mucha

  The Fireman

  Tą szczupakową muchę polecił mi jeden z holenderskich wędkarzy, u których łowienie tego gatunku na sztuczne muchy jest znacznie popularniejsze niż w Polsce, a wszystko z powodu braku typowych wód górskich.

 • żuczek na klenia

  Żuczek

  Imitacje owadów lądowych są od zawsze bardzo skuteczne podczas połowu kleni, jazi, pstrągów i innych gatunków, które nie przepuszczą soczystemu kąskowi.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl