Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Jętka majowa

  Jętka majowa z tułowiem typu extended body

  Imitacja jętki majowej z tułowiem wykonanym z pianki popularnie z angielskiego nazywanym extended body. Tego typu tułowie stosuje się głównie w większych imitacjach jętek majowych, imitacjach ważek czy koników polnych.

 • Pearl Minnow - imitacja narybka

  Pearl Minnow

  Pearl Minnow to imitacja narybku, w której zastosowany dwa główne materiały: sztuczne włosy na ogonek oraz perłowy mylar na tułów. Tego typu imitacja sprawdzi się podczas połowu wszelkich drapieżników polujących na drobny narybek od pstrągów, poprzez klenie czy jazie, bolenie, a na morskiej troci kończąc.

 • Lead Wing Coachman

  Lead Wing Coachman

  Lead Wing Coachman to nic innego jak klasyczna mokra mucha Coachman tylko wykonana z ciemniejszymi skrzydełkami. Mucha ta przyniosła mi wielokrotnie pstrągi, klenie, jelce, a nawet lipienie. Na te ostatnie warto mieć coś na mniejszych haczyku.

 • Pink & White Killer - mucha na tęczaki

  Pink & White Killer

  Bajecznie prosta w wykonaniu, a przy tym niezwykle skuteczna mucha na tęczaki. Podczas ostatniego późno jesiennego wyjazdu na czeską Skaliczkę dała mi połowę w pośród wszystkich złowionych przeze mnie pstrągów.

 • Czech Nymph

  Czech Nymph

  Czech Nymph, czyli nimfa wykonana wg stylu naszych południowych sąsiadów. Charakteryzuje się wąskim profilem, często kilkukolorowym tułowiem oraz pochewką. Bardzo skuteczne wzowy na pstrągi i lipienie.

 • The Fireman - szczupakowa mucha

  The Fireman

  Tą szczupakową muchę polecił mi jeden z holenderskich wędkarzy, u których łowienie tego gatunku na sztuczne muchy jest znacznie popularniejsze niż w Polsce, a wszystko z powodu braku typowych wód górskich.

 • żuczek na klenia

  Żuczek

  Imitacje owadów lądowych są od zawsze bardzo skuteczne podczas połowu kleni, jazi, pstrągów i innych gatunków, które nie przepuszczą soczystemu kąskowi.

 • Amber Caddis Pupa

  Amber Caddis Pupa

  Imitacja przeobrażającego się chruścika, która po zmoczeniu wygląda bardzo atrakcyjnie, a przy tym nie jest imitacją trudną do wykonania.

 • Upside-down streamer

  Upside-down streamer

  Streamer wykonany na haczyku, który został specjalnie zaprojektowany do wykonywania imitacji, w których ostrze jest skierowane do góry. Streamerek taki rozwiązuje problem połowu pstrągów w bardzo płytkich i kamienistych miejscach.

 • Puchowiec na pstrągi

  Jeziorowy puchowczyk

  Mucha podpatrzona w jeziorowym pudełku pewnego czeskiego kadrowicza przy okazji zawodów w Oświęcimiu. Posiadał ich wiele rzędów w różnych naturalnych odcieniach (czarne, oliwki, brązy itd.) i wszystkie odznaczały się długimi ogonkami oraz końcówkami tułowia wykonanymi z mikro chenilla.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl