Moje wzory

Sukcesywnie będę tutaj dodawał wykonane przeze mnie wzory sztucznych much, jednak wszystko jest uzależnione od wolnego czasu, a z tym jest ostatnimi czasy problem. W razie pytań dotyczących wykonywania sztucznych much, a także propozycji wzorów, które chcielibyście tutaj zobaczyć proszę pisać na e-mail dostępny w kontakcie.

Krystian Niemy

 • Amber Caddis Pupa

  Amber Caddis Pupa

  Imitacja przeobrażającego się chruścika, która po zmoczeniu wygląda bardzo atrakcyjnie, a przy tym nie jest imitacją trudną do wykonania.

 • Upside-down streamer

  Upside-down streamer

  Streamer wykonany na haczyku, który został specjalnie zaprojektowany do wykonywania imitacji, w których ostrze jest skierowane do góry. Streamerek taki rozwiązuje problem połowu pstrągów w bardzo płytkich i kamienistych miejscach.

 • Puchowiec na pstrągi

  Jeziorowy puchowczyk

  Mucha podpatrzona w jeziorowym pudełku pewnego czeskiego kadrowicza przy okazji zawodów w Oświęcimiu. Posiadał ich wiele rzędów w różnych naturalnych odcieniach (czarne, oliwki, brązy itd.) i wszystkie odznaczały się długimi ogonkami oraz końcówkami tułowia wykonanymi z mikro chenilla.

 • CdC Dzigit

  CdC Dzigit

  Kolejna nimfka na haczyku jigowym, która dzięki miękkiemu CdC ma pracować na każdym etapie prowadzenia, a wyczesany Ice Dub spowoduje iż będzie się łądnie mienić w wodzie.

 • Popielatka z kaczki krzyżówki

  Popielatka to szara sucha klasyka, ta mucha obroni się sama od wiosny, aż po późną jesień (oczywiście musi być sporo mniejsza). Jej zaletą jest bardzo dobra widoczność, zdecydowanie lepsza niż wersji z skrzydełkami z CdC.

 • Grizzly & Orange Streamer

  Grizzly & Orange Streamer

  Wiosna to dla mnie głównie streamer, oprócz wszelkich zonkerowych imitacji czy innych pijawko podobnych warto mieć też kilka streamerków wykonanych bardziej tradycyjnie/klasycznie.

 • Grizzly marabou streamer

  Grizzly Marabou Streamer

  Niewielki, ale bardzo skuteczny streamerek, którego zaletą jest praca nawet w najspokojniejszej wodzie. Dzięki zastosowaniu ciężkich oczek bez problemu poprowadzimy go w pobliżu dna.

 • Mróweczka z pianki

  Niezwykle prosta i skuteczna imitacja mrówki, do której wykonania potrzebujemy tylko dwa materiały. Świetnie sprawdza się w okresie letnim do połowu pstrągów, kleni i wielu innych gatunków.

 • Alexandra

  Alexandra

  Alexandra to szkocka mucha, której rodowód sięga połowy XIX wieku, a jej nazwa wywodzi się od Księżniczki Alexandry, na której cześć została tak nazwana.

  W oryginale jest to mokra mucha, jednak wykonana na haczyku streamerowym jest świetnym streamerem imitującym strzeblę potokową. Skrzydełka tej muchy wykonuje się z piór mieczowych pawia, charakteryzujących się ładnym zielonkawym odblaskiem.

 • Hydropsyche

  Hydropsyche

  Hydropsyche to bezdomkowe larwy chruścików, które są jednymi z najczęstszych ofiar ryb w rzekach południowej Polski. Ich odwłok występuje w różnych odcieniach zieleni, po ostre seledynowe, natomiast główka jest czarna.

 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl