Porady - techniki

W tym dziale pojawiać się będą odpowiedzi w formie opisów czy też filmików na najczęściej zadawane przez was pytania. Jeśli czegoś tutaj brakuje proszę pisać, za wszelkie uwagi i nowe pomysły dziękuję.

 • Tułów typu extended body

  Jak zrobić tułów typu extended body

  Tułowia typu extended body wykonujemy z pływających pianek, które zawiązujemy na igle (tutaj specjalnie profilowana z zestawu J:son Detached Body Pines). Tułowia takie bardzo dobrze pływają, są miękkie dzięki zastosowanej piance, wyglądają naturalnie, ponieważ segmentacje są wyraźnie widoczne oraz można je dodatkowo malować.

 • Jak zrobić/przygotować quilla

  Do zrobienia tzw. quilla potrzebujemy oczko z pawia oraz gumkę do gumowania (najlepiej od miękkiej do średniej twardości, twardą gumką można szybciej zerwać promień) lub skalpel lub żyletkę.

  Cała sztuka polega na delikatnym oczyszczeniu włosków z promienia (z dwóch stron); podczas używania skalpela lub żyletki trzeba uważać, aby nie przeciąć promienia.

 • Metody wzmacniania tułowi

  Istnieje kilka metod wzmacniania tułowi sztucznych much, które wcześnie wykonaliśmy z promieni piór, dubbingów czy innych materiałów.

Komentarze

Cesiek

Chylę czoło. Ta tak niewinnie wyglądająca strona zawiera tak obszerne kompendium wiedzy oraz praktycznych porad, że trudno szukać podobnej w necie. Wielkie dzięki za ogromny wkład pracy zwłaszcza, że przekazana jest w sposøb bardzo przystępny i zrozumiały.

Szymek

Super! To mi się przyda

Chris

Naprawdę fajne, konkretne porady . Można znaleźć podpowiedź na każdy temat.

Dodaj komentarz
 • Strony partnerskie
Script logo   StudioStrona.pl